Piknik Rodzinny

Pierwszy Piknik Rodzinny, który odbył się 11 czerwca na terenie włoszczowskiej parafii, jest być może zaczątkiem nowego pomysłu na wspólne świętowanie lokalnej społeczności.

Pod patronatem Fundacji Miriam Włoszczowa powstały dwie grupy nieformalne: Działamy razem oraz Jesteśmy stąd, które wystąpiły z wnioskami o dofinansowanie planowanych przedsięwzięć w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Projekty Piknik Rodzinny Promocja lokalnych organizacji pozarządowych otrzymały wsparcie Funduszu, co pozwoliło na organizację imprezy w tak szerokim zakresie.

Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnym Operatorem Projektu jest: Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego.

W sobotę, od godziny 14 do 18 mieszkańcy Włoszczowy i okolic mogli się spotkać i wspólnie wypocząć, korzystając z przygotowanych atrakcji. A tych nie brakowało. Był grill obsługiwany przez członków Domowego Kościoła, chłodne i ciepłe napoje serwowane przez Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta, przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Motyczna i z Dąbia, ciasta i oczywiście wata cukrowa. Na dzieci czekały skakańce-dmuchańce i  eurobungee. Niegasnącym powodzeniem cieszyło się zaplatanie kolorowych warkoczyków i malowanie twarzy, ale było też miejsce na rodzinne puszczanie baniek mydlanych, kręgle czy malowanki. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i wozu strażackiego lub uczyć się zasad ruchu drogowego.

Równolegle, podczas pikniku, swoje stoiska przygotowały organizacje działające przy parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie: Apostolat Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym, Róże Żywego Różańca, młodzież oazowa, Wspólnota Miriam.  Można było tam zaopatrzyć się w książki i dewocjonalia oraz spróbować ciast domowej roboty.

Na scenie, gdzie gospodarzami była Asia i Artur, też się działo! Występy rozpoczęły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 3, które zachwyciły wszystkich tańcem. Dużym uznaniem widzów cieszył się koncert włoszczowskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Michała Dudkiewicza. Schola Baranki Boże z Koniecpola przeniosła zebranych w klimat piosenek Starego Dobrego Małżeństwa. Publiczność poruszyły piękne piosenki w wykonaniu solistek Leny Frączek oraz Mileny Pyki. Nie brakło też elementów zabawy w rytm muzyki prowadzonej przez harcerzy z X drużyny harcerskiej. Na zakończenie wystąpił rodzinny zespół F-Band, który zaprezentował własne kompozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *