Razem przeżywaliśmy 380-lecie objawień Matki Bożej

11 czerwca, wspólnie obchodziliśmy wspomnienie 380-lecia objawień Matki Bożej Włoszczowskiej.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Wniebowzięcia NMP, a następnie prelekcją ks. Tadeusza Gaci. Oba te wydarzenia uświetnił swoim śpiewem chór Niezastąpieni.

Kolejnym wydarzeniem był Piknik Rodzinny zorganizowany na placu parafialnym. W organizację pikniku były zaangażowane grupy duszpasterskie z parafii oraz organizacje pozarządowe: Fundacja Artwińskiego, Fundacja Miriam, Wspólnota Miriam, Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym, Róże Żywego Różańca, Domowy Kościół, grupa młodzieży z parafii,  Apostolat Maryjny, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, a także – Koła Gospodyń Wiejskich z Motyczna i z Dąbia, Ochotnicza Straż Pożarna z Włoszczowy, Komenda Policji Włoszczowa. Zadbano zarówno o stronę duchową, jak i o strawę dla ciała – grill, pierogi, przekąski, ciasta. Piknik uświetniły swoimi występami: przedszkolaki z Przedszkola Nr 3, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, schola Baranki Boże z Koniecpola, Lena Frączek, Milena Pyka, Zespół F-Band, harcerze. Nie zabrakło też dmuchańców dla dzieci oraz innych atrakcji, jak eurobungee, malowanie twarzy i warkoczyki, czy wata cukrowa. Dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyła się sala muzeum parafialnego. W trakcie pikniku zostały także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „Włoszczowa oczami prapradziadka”.

Uwieńczeniem tego pełnego emocji dnia był, wystawiony na scenie Domu Kultury, musical pt. „Życie Maryi” w wykonaniu ponad 50 artystów z lubelskich wspólnot (Wspólnota Guadalupe i Przyjaciele). Goście Domu Kultury mogli także podziwiać, przygotowaną przez Klub Plastyka DeK-art, wystawę obrazów przedstawiających Włoszczowę.

Inspiratorem pomysłu była Fundacja Miriam, ale nie udałoby się zorganizować tak wspaniałego wydarzenia bez współpracy i pełnego zaangażowania wielu osób, organizacji i wspólnot. Dziękujemy przede wszystkim Księdzu Proboszczowi parafii Wniebowzięcia NMP za otwartość i wsparcie, a także wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do świętowania tego szczególnego dnia.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia oraz link do nagrania musicalu:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *