O nas

Wspólnota Miriam

Jesteśmy Wspólnotą, która spotyka się, aby doświadczyć żywego Chrystusa w Słowie i Eucharystii. Chcemy formować siebie i innych poprzez:

  •  Szkołę Nowej Ewangelizacji dla lokalnego Kościoła
  • żywą wspólnotę modlitewną
  • posługę modlitwą wstawienniczą
  • współpracę z innymi wspólnotami i zgromadzeniami
  • formację indywidualną i wspólnotową

Całość tego dzieła zawierzamy Najświętszej Marii Pannie

Spotykamy się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. W drugi poniedziałek miesiąca prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu.

 

Historia wspólnoty

Historia powstania wspólnoty MIRIAM sięga ROKU WIARY (2012r.). Wtedy to kilkuosobowa grupa wraz z ks. Marcinem Gałczyńskim zaczęła spotykać się raz w tygodniu na sali przy plebanii parafii Wniebowzięcia N.M.P. we Włoszczowie na modlitwie. Zachęceni przez inne wspólnoty i wydarzenia ewangelizacyjne, poczuliśmy pragnienie organizowania regularnych spotkań, by uwielbiać Pana i rozważać Słowo Boże w kontekście … Continue reading Historia wspólnoty

Kim jesteśmy?

Jesteśmy wspólnotą katolicką, charyzmatyczną, osadzoną w parafii Wniebowzięcia N.M.P. we Włoszczowie. Na naszą działalność ewangelizacyjną i modlitewną otrzymaliśmy błogosławieństwo z rąk biskupa diecezji kieleckiej – Jana Piotrowskiego, który odpowiedzialnym za naszą formację uczynił proboszcza parafii. Opiekę pastoralną nad wspólnotą pełni ksiądz delegowany przez księdza proboszcza.

Dokąd zmierzamy?

NASZA WIZJA Chcemy formować siebie i innych poprzez Szkołę Nowej Ewangelizacji (SNE) oraz żywą wspólnotę modlitewną, aby zgodnie z nakazem Jezusa czynić uczniów. NASZĄ MISJĄ JEST: ewangelizacja z wykorzystaniem narzędzi w postaci kursów Szkoły Nowej Ewangelizacji na szczeblu lokalnej społeczności oraz tam, gdzie pośle nas Pan. systematyczna formacja (indywidualna i wspólnotowa); modlitwa uwielbienia; posługa modlitwą … Continue reading Dokąd zmierzamy?

Śpiewnik

Poniżej zamieszczamy nagrania wykonane przez Diakonię Muzyczną naszej Wspólnoty. Zachęcamy wszystkich, aby wykorzystując te materiały, chwalili Pana Boga śpiewem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *